Emocje w inwestowaniu – Twój wróg, czy przyjaciel?

emocje w inwestowaniuWiele osób szuka złotego środka, tak zwanego Holy Grall, jednak prawda jest taka, że nie istnieje nic takiego, natomiast żeby realnie zarabiać pieniądze potrzebujemy solidnych zasad w przypadku zarządzania pieniędzmi, dyscypliny oraz psychologicznego podejścia do rynku. Dobra strategia jest oczywiście ważna, im bardziej skuteczna, tym lepsza.

Handlowanie na rynku opcji binarnych jest w większym stopniu walką z własną chciwością, emocjami i poświęceniem, niż przeciwko rynkowi. Najlepszym przykładem jest fakt, że ta sama strategia u dwóch różnych osób często daje zupełnie inne efekty. Sukces zależy od psychiki, wielu godzin obserwacji wykresów oraz długich testów – w tedy automatycznie wychwytujemy, kiedy można wejść na rynek, a kiedy nie można.
Trader opcji binarnych to tak naprawdę żeglarz, który wypływa na morze pełne czyhających niebezpieczeństw. Jego jedyną przewagą nad tak potężnym żywiołem jest to, że wypływa w korzystnych warunkach atmosferycznych, a przy niekorzystnych nie rusza się z miejsca. Opcje binarne to w zasadzie podobna sprawa. Wiele jest w tym prawdy, dlatego nie zdziw się, jeśli rzucisz się od razu na głęboką wodę – dla takich rynek nie jest łaskawy…

Odrzuć zbyt duży optymizm, pesymizm i nierealne oczekiwania – jesteś tylko TY i rynek

optymizm inwestowanieOsoby poszukujące wiedzy jak osiągnąć sukces na pewno zetknęły się z podstawową zasad, którą powtarzają cały czas profesjonalni traderzy opcji binarnych:

90% sukcesu to psychologia i zarządzanie kapitałem, pozostałe 10% to strategia. Najbardziej jednak zauważalny jest fakt, że 90% początkujących skupia się najbardziej na kwestii związanej z strategią, dlatego cały czas tracą na inwestowaniu w opcje binarne. Słyszałem kiedyś stwierdzenie, że ludzie pierwotnie nie mają w sobie cech związanych z zarabianiem na rynku i mają naturalne przystosowanie do tracenia pieniędzy. Dzieje się to tak, ponieważ natura obdarzyła nas w wytrwałość – a ta wytrwałość charakteryzuje się w przetrzymywaniu strat, nadmiernej potrzebie odbicia się, odegrania na rynku. W tedy włączają się emocje, które prowadzą niestety najczęściej do wyzerowania depozytu.

Jak tego uniknąć?

Poznaj siebie, określ swój charakter oraz zapisuj swoje błędy. Czy często bywa tak, że po serii przegranych starasz się za wszelką cenę odegrać? Czy czujesz stres, kiedy czekasz do momentu zamknięcia opcji w nadziei na zysk lub w obawie przed stratą?
Kontrola własnych emocji to największe wyzwanie tradera opcji binarnych, nie zaniedbaj tego aspektu!

One Response to “Emocje w inwestowaniu – Twój wróg, czy przyjaciel?”

  1. Dobrze, że ten temat został poruszony bo emocje + próba inwestowania na opcjach binarnych to prędzej czy później kończy się bankructwem

Dodaj komentarz