IQ Option Opinie oraz recenzja brokera

4.9 Nasza ocena
dealimage
Minimalny depozyt $10 USD
Pros

Plusy

  • Płatność aż do 91%
  • Niski Depozyt
Pros

Minusy

Minimalny depozyt $10 USD

Informacje

Nazwa brokera IQ Option
Rok założenia 2013
Lokalizacja Cypr
Min. depozyt 10 USD

IQ Option ocena

Support
Platforma
Opinie graczy
Płatność

Pełna recenzja brokera IQ Option

IQ Option to jeden z najszybciej rozwijających się brokerów na rynku. Odznaczający się swoim unikatowym designem, nie spotykanym jak dotąd w innych platformach opcji binarnych, przyciągnął już uwagę ponad 11 milionów traderów. Regulowany przez CySEC i założony w 2013 roku posiada swoją główną siedzibę w Limassol, na Cyprze. To co na pierwszy rzut oka wyróżnia broker na tle innych to bardzo niski, minimalny depozyt, bo zaledwie 10 EUR. Nie jest to jednak jedyna jego zaleta. IQ oferuje szybkość działania i niezwykłą funkcjonalność. Ulubione aktywy można umieścić na głównym panelu, aby zawsze były pod ręką. Do dyspozycji jest ich aż 500, a wśród nich są inwestycje, złoto, indeksy i udziały. Wprowadzoną innowacją jest również możliwość wzięcia udziału w turniejach opcji binarnych. Dla bardziej mobilnych użytkowników przewidziana jest aplikacja mobilna. Działa na systemy iOS i Android. Warto wspomnieć, iż IQ otrzymało za nią nagrodę. Minusem brokera jest brak polskiej wersji językowej.

Rodzaje kont

Broker oferuje nam 3 rodzaje kont:

  • Demo – jest darmowe, z tym że mało opłacalne. Ma ograniczony dostęp do wszystkich działań i aktywów, a zyski są zmniejszone o około 50-60%. Służy głównie do przetestowania całej witryny. Na start otrzymujemy wirtualne 1500 USD.
  • Standard – dostępne dla każdego, minimalny depozyt do 10 EUR lub USD.
  • VIP – po przekroczeniu depozytu 3000 USD/EUR automatycznie nasze konto zmieni się na VIP. Wtedy otrzymamy specjalne materiały edukacyjne, większe zyski z handlu oraz możliwość uczestnictwa w turniejach.

Logowanie do konta następuje poprzez tradycyjną witrynę IQ lub konto Facebook/Google+. Wpłatę można dokonać za pomocą zwykłego przelewu bankowego, karty kredytowej lub portfela internetowego (np. WebMoney). Wypłata zebranych środków działa na tej samej zasadzie i następuje w ciągu 24 godzin.

Edukacja

Po udanej rejestracji otrzymujemy od brokera kilkanaście wiadomości z samouczkiem. Ma on na celu wprowadzić nas w świat handlu Forexa. Zawarte są w nim wskazówki na temat poruszania się po witrynie oraz wykonywania transakcji. Dodatkowo do dyspozycji użytkownika, na stronie IQ dostępne są profesjonalne filmy instruktażowe, głównie poświęcone strategiom opcji binarnych. Osoby ze słabą znajomością języka angielskiego mogą mieć tutaj trudności, ponieważ materiały edukacyjne dostępne są tylko w tym języku.

Pomoc techinczna

Support dostępny jest 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Aby zgłosić problem wystarczy wypełnić krótki formularz dostępny na stronie lub skontaktować się za pomocą maila, czatu lub telefonu. Odpowiedź zwykle następuje jeszcze tego samego dnia.

Podsumowanie

Pomimo braku polskiej wersji, IQ co roku zyskuje coraz więcej nowych użytkowników. Głównie są to doświadczeni traderzy, którzy chcą przetestować jego szerokie możliwości i spróbować swoich sił w turniejach. Dostępne wykresy i wskaźniki są bardzo ciekawą opcją, rzadko spotykaną w innych platformach. Dzięki nim, gracze mogą dokładnie analizować swoje poczynania. Zysk, który można wynieść z udanej operacji to aż 91%, przy czym minimalna wartość transakcji to tylko 1 EUR. Operując aktywami mamy także do wyboru opcje wysokie/niskie (trwające od 15min) oraz Turbo (trwające 1 – 5 minut). Nic więc dziwnego że IQ otrzymało nagrodę „Najbardziej innowacyjny broker opcji binarnych”. Jest on z pewnością godny polecenia. Ubolewać tu można jedynie nad brakiem bonusów, których od 2016 roku zabrania CySEC.

Dodaj komentarz