Opcje binarne strategie

opcje binarne strategie ikona

Podstawowe strategie dla opcji binarnych

Opcje Binarne – to rodzaj rynku, na którym określamy tylko kierunek danego aktywa w wyznaczonym czasie. Mamy do wyboru opcję High lub Low. Opcje binarne przez wiele osób traktowane są jako hazard. Według nich nie możemy przewidzieć ruchu ceny a tym samym mamy tylko 50% szans na wygranie i zarobienie pieniędzy. Tutaj z pomocą przychodzą nam strategie opcji binarnych Strategie opcji binarnych są to wskaźniki lub oscylatory trendu, które nakładane są na wykres ceny. Takie wskaźniki po zajęciu odpowiedniego miejsca na wykresie, osiągnięciu ceny lub spełnieniu odpowiednich warunków – dają nam sygnał wejścia w opcje. Strategie Opcji Binarnych różnią się między sobą między innymi:

 • Ilością wskaźników na wykresie
 • Stopniem zaawansowania
 • Przeznaczeniem

Jednak każda strategia ma ten sam cel: Pomóc nam w podjęciu decyzji oraz zminimalizowaniu strat.

Strategie Binarne – dla kogo?

Odpowiedź na to pytanie jest jedna: strategie opcji binarnych są przeznaczone dla każdego, kogo zainteresuje temat opcji binarnych. Wystarczy pobrać strategię oraz dokładnie przeczytać jej opis i przeznaczenie. Najważniejsze to zrozumieć zasady działania strategii oraz opanowanie momentu otwarcia opcji. Wbrew pozorom nawet najlepsi traderzy opcji binarnych stosują strategie. Nie ma znaczenia jak długo grasz na opcjach binarnych – strategie inwestycyjne zawsze powinny Ci towarzyszyć.

Rodzaje Strategii Opcji Binarnych

Strategie możemy podzielić na kilka grup. Każdy czuje się pewniej w innej grupie, lecz na pewno znajdziesz coś dla Siebie:

 • Strategia Price Action: To innymi słowy analiza praktycznie „gołego” wykresu cenowego. Jest to Strategia, która nie wykorzystuje żadnych wskaźników i polegamy tutaj tylko i wyłącznie na sobie oraz na swoim doświadczeniu.
 • Strategia gry z trendem: Jest jedną z najczęściej stosowanych Strategii Binarnych. Polega na otwieraniu opcji zgodnie z aktualnym ruchem ceny. Do określania trendu wykorzystujemy wiele wskaźników np: RSI, Stochastic, MA, SMA. Większość strategii powstało w oparciu o kierunek trendu. Jest to najbezpieczniejszy rodzaj gry Opcji Binarnych.
 • Strategia gry przeciwko trendowi: Gra przeciwko trendowi jest również często stosowaną strategią. Polega na szukaniu na wykresie momentów, gdzie cena zawraca lub odbija na chwile. Tutaj trzeba się bardziej postarać, aby wygrać opcję. Również musimy wykorzystać wiele wskaźników. Strategie do gry przeciwko trendowi np. RSI Premium, Binary Extreme, Byron Simple.
 • Strategia zabezpieczenia:Strategia ta nie służy do zarabiania. Jest ona przeznaczona do zminimalizowania przegranej. Np po otwarciu opcji Call na parze EUR/UUD możemy też zagrać opcję Put, która zminimalizuje straty do minimum. Strategia wbrew pozorom stosowana bardzo często, ale nie lubiana ponieważ mimo wszystko przynosi stratę.

Opcje binarne skuteczne strategie

Postaraliśmy się zebrać najpopularniejsze strategie uporządkowane w kolejności od tych najłatwiejszych do najtrudniejszych. Większość naszych strategi testowaliśmy na brokerze eXbino. Jednak jeśli interesują Cię inni brokerzy zapraszamy do działu opcje binarne brokerzy

 1. Strategia Pinokio BAR
 2. Strategia Byron Simple
 3. Strategia Black Scholes
 4. Strategia 5×5 SMA RSI
 5. Strategia 60s MACD
 6. Strategia Price Action

Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ta strona powstała, abyś odnalazł w sobie energię oraz pasję do zarabiania na Opcjach Binarnych, a Strategie udostępniamy tutaj, żeby było Ci łatwiej osiągnąć sukces.Na zakończenie pragnę zaznaczyć, że nie ma strategii, która daje 100% skuteczność. Nikt nie lubi kiedy jego Opcja jest przegrana. Ale jest to normalna rzeczywistość i najwyższy czas się z tym pogodzić. Celem Strategii Opcji Binarnych jest tylko wskazanie nam drogi, lecz należy pamiętać o tym, że wiele zależy od naszej psychiki oraz podejścia.

[featured feattitle=’Najlepszy broker opcji binarnych dla początkujących’ site=’Opteck’ ]Już dziś zarejestruj się na platformie opcji binarnych Opteck i przetestuj nasze strategie na darmowym koncie demo[/featured]

Strategia Pinokio BAR

Strategia Pinokio BAR lub w skrócie Pin BAR. Jest to świetna strategia dla osób początkujących. Nazwa przypomina nam dzieciństwo. Mały drewniany pajacyk wystrugany przez Geppetto. Strategia jest prosta, ponieważ wykorzystujemy w niej tylko jeden wskaźnik. Wykres jest przejrzysty oraz łatwo znaleźć odpowiedni moment wejścia w opcję. W strategii Pinokio BAR gramy z trendem, więc jest o tyle łatwiej, że nie musimy się martwić czy cena odbije akurat na tej świecy. Wykorzystujemy interwał M5 jednak sygnały zagrywamy na 30 minut. Widzimy więc, że cena ma aż 5 świec na to, aby odbić i dać nam zwycięstwo. Pin BAR wykorzystuje tylko jeden wskaźnik a mianowicie: Simple Moving Awerage – 200 okresów Po dodaniu wskaźnika na wykres widzimy linię, która pokazuje nam aktualny trend. Jeśli cena znajduje się pod SMA – mamy trend spadkowy, a jeśli nad SMA – mamy trend wzrostowy. Wskaźnik można zastąpić zwykłym Moving Awerage, który jest standardowym wskaźnikiem zainstalowanym w MetaTrader4. Teraz objaśnię czego musimy szukać na wykresie. Szukamy Pin Barów, czyli świec, które mają długi knot i krótki korpus. Z definicji korpus powinien być 1/3 całej świecy, czyli knot to 2/3 całej świecy. Na tym rysunku widać dokładnie o czym mówię: Startegia pinokio bar wykres Pierwszy Bar ( Bullish ) to pin bar wzrostowy. Pokazuje nam, że cena chciała podążać w dół, lecz odbiła do góry… jest to sygnał, że trend zmierza w górę. Drugi bar pokazuje nam sytuację analogiczną. Kiedy zagrywamy opcje? CALL:

 • Cena znajduje się nad SMA lub MA

 • Pojawia się Bullish Bar (długi knot jest pod korpusem świecy)

 • Interwał M5

 • Gramy na następnej świecy z wygaśnięciem po 30 mintach

PUT:

 • Cena znajduje się pod SMA lub MA

 • Pojawia się Bearisch Bar (długi knot jest nad korpusem świecy)

 • Interwał M5

 • Gramy na następnej świecy z wygaśnięciem po 30 minutach.

Przykładowe zagrania: Strategia pinokio 1 wykres Widzimy tutaj, że cena jest nad MA. Czerwonymi pionowymi kreskami zaznaczyłem PinBary. Gramy więc od następnej świecy w górę na 30 minut. Wszystkie sygnały są wygrane. Na kolejnym zdjęciu widzimy sygnały zagrania na Put. Oba weszły. Strategia pinokio 2 - wykres Strategia daje skuteczność w ok 85%. Jednak nie można grać na danych makroekonomicznych – kalendarz znajdziecie na stronie www.investing.com. Zalecamy zapoznanie się z działaniem strategii opcji binarnych na koncie demo.

Strategia Byron Simple

Strategia Byron Simple jest stosunkowo nową strategią na rynku opcji binarnych. Została stworzona przez znanego z tego rynku inwestora. Jest to strategia, która pokazuje nam wejścia w momencie odwrócenia trendu. Jest ona łatwa dla początkujących, ponieważ gramy na interwale H1. Sygnałów nie ma dużo, lecz są one bardzo filtrowane. Strategia pomaga nam osiągnąć skuteczność nawet w okolicach 80%. Każdy początkujący gracz chce zarabiać jak najszybciej pieniądze. Strategia Byrona uczy nas cierpliwości oraz pokazuje, że czasami lepiej poczekać niż porywać się na niższe interwały bez wymaganej wiedzy. Zapraszam do zapoznania się z zasadami działania strategii oraz testowaniu jej na koncie demo, aż do uzyskania oczekiwanych efektów.

 1. Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest pobranie strategii. Tutaj Link
 2. Następnie wrzucamy naszą strategię do MetaTradera 4: MetaTrader 4 templates ( pliki .tpl) lub MQL4-Indicators ( pliki .ex4)
 3. Otwieramy walutę i dodajemy strategię na wykres:

Staretiga byron 1 wykres Zasady działania strategii są bardzo proste. Czekamy, aż na wykresie pojawi się strzałka. Jest to pierwszy sygnał, że będziemy zagrywać opcję. Linia wskaźnika MBFX musi być pod lub nad wszystkimi poziomami. Potem wystarczy poczekać na kropkę potwierdzającą wejście i zagrać opcję. Call:

 1. Pojawia się zielona strzałka
 2. MBFX jest pod poziomem 30
 3. Pojawia się zielona kropka

Put:

 1. Pojawia się czerwona strzałka
 2. MBFX jest nad poziomem 70
 3. Pojawia się czerwona kropka

UWAGA!!! Warunkiem zagrania jest pojawienie się kropki do 15 minut po rozpoczęciu świecy ( timer znajduje się w prawym górnym rogu wykresu). Tutaj dodaję kilka przykładowych wejść: Strategia byron 2 wykres Strategia byron 3 wykres Do tej strategii możemy też dodać wskaźnik:

 • SHI Channel True.

Po dodaniu możemy zagrać też na interwale M1 z takimi zasadami działania + warunkiem koniecznym jest odbicie od krawędzi kanału. Nie zalecamy tego jednak początkującym graczom. Granie na interwale M1 związane jest z dużym ryzykiem. Tutaj inwestor musi wykazać się szybką reakcją oraz powinien mieć doświadczenie w graniu na takim małym okresie. Strategia nie gwarantuje nam 100% zysku. Jednak skuteczność na poziomie 80% pozwala już zarobić całkiem spore pieniądze na opcjach binarnych. Strategia Byron Simple Trading jest świetną strategią dla początkujących, ponieważ jest prosta w obsłudze i jednocześnie pomaga nam zrozumieć rynek. Każdą strategię zalecamy przetestować na koncie demo. To nic nie kosztuje ale jest bardzo pomocne i ułatwia nam zrozumienie zasad działania. Strategia byron 4 wykres

Black Scholes Strategy

Black Scholes Strategy jest to strategia gdzie gramy zgodnie z trendem. Istnieją dwie modyfikacje tej strategii. Na początek prostsza. Zawiera ona w sobie takie wskaźniki jak: -oMACD -Black Scholes Osscillator Jest to prostsza wersja, która też pozwala nam osiągnąć niebywałe wyniki. Najpierw pobieramy strategię z tej strony LINK. Następnie instalujemy ją w programie Meta Trader 4: >MetaTrader 4 -> templates ( pliki .tpl) lub MQL4-> Indicators ( pliki .ex4) LINK do pobrania Włączamy strategię i pojawia się nam takie oto okienko: Strategia black 1 wykres Działanie strategii jest stosunkowo proste. Warunkiem zagrania jest przecięcie się linii BlackScholes ze sobą oraz odpowiedni kolor świecy oMACD. Call: Granatowa linia przecina białą od góry do dołu. Oznacza to że pojawił się trend wzrostowy. Do tego słupek oMACD musi być koloru zielonego. Put: Granatowa linia przecina białą od dołu do góry. W tej sytuacji pojawia się trend spadkowy. Słupek oMACD powinien być wtedy koloru czerwonego. Strategii używamy na interwale czasowym M5 z czasem wygaśnięcia opcji na 20-25 minut. Przykładowe wejścia: Strategia black 2 wykres Strategia pozwala osiągnąć wyniki na poziomie 75-80% co na opcjach Binarnych pozwala już zarobić fajne pieniądze. Druga wersja tej strategii jest wzbogacona o kilka nowych wskaźników: -GOLD999L -MA Candlers Two Color -Color Fill MA1 p MA2 Wykres ulepszonej strategii wygląda tak:Strategia black 3 wykres Tutaj musimy zwracać też uwagę na strzałki pokazujące przewidywany kierunek trendu. Do tego żółte kropki umieszczone nad strzałkami pokazują nam prawdopodobieństwo wystąpienia wskazywanego trendu. Jednak zasada działania jest praktycznie taka sama jak w poprzedniej wersji. W porównaniu do strategii Byron Simple Trading tutaj sygnały występują częściej, jednak musimy tutaj zagrywać z głową, ponieważ nie każdy sygnał będzie trafny. Tutaj filtrują nie tylko wskaźniki lecz i rozum zagrywającego. Zachęcamy do przetestowania strategii na koncie demo. Pozwala nam to na zapoznanie się z jej zasadami oraz poćwiczenia wejść. Dodatkowo nie każdy broker opcji binarnych pozwala nam na zagrywanie na 20-25 minut. Musimy znaleźć odpowiedniego dostawcę do tego rodzaju gry. Nie zagrywamy podczas trwania danych makroekonomicznych. Możemy je sprawdzić w kalendarzu danych makroekonomicznych na stronie www.investing.com Ćwiczenie czyni mistrza, więc zachęcam do testowania tej strategii, ponieważ jest prosta w obsłudze i pozwala osiągać zadowalające wyniki. Proponujemy również zapoznanie się z innymi strategiami z naszej strony.

Strategia 5×5 SMA RSI

Strategia 5×5  jest odpowiednia dla osób, które grają już jakiś czas na opcjach binarnych i chcą poznawać nowe rzeczy, które pozwolą im zarobić pieniądze. Strategianie jest bardzo skomplikowana, lecz dla osób nowych w temacie opcji binarnych może być trudna. Obserwujemy tutaj wykres M5, lecz gramy opcje wygasające po 15 minutach ( czyli zagrywamy na 3 świece ). Strategia polega na przedłużaniu trendu ( czyli wskaźnik pokazuje, że cena odbije jednak ona idzie dalej ). 5×5 SMA RSI jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje tylko dwa wskaźniki:

 • RSI (5)
 • SMA lub MA (5)

Oba wskaźniki są dostępne w Meta Trader4 bez konieczności pobierania ich. Najpierw należy uruchomić wykres pary walutowej a następnie dodać oba wskaźniki na wykres. Wygląda to następująco: opcje binarne strategie wykres Kiedy zagrywamy opcję? CALL:

 • Świeca wychodzi nad SMA lub MA
 • W tym samym czasie RSI jest nad poziomem 70
 • Obserwujemy kolejną świecę
 • Jeśli również jest wzrostowa, to gramy opcję Call na 15 minut.

opcje binarne strategie - dwie linie Na tym zdjęciu widzimy trzy znaczki. „Fajeczką” zaznaczyłem świecę, która wybiła nad MA. W tym samym czasie RSI jest nad poziomem 70. Obserwujemy jedną świecę po zaznaczonej. Znowu jest wzrostowa a RSI dalej jest nad poziomem 70. Gramy opcję CALL na kolejnej świecy ( zaznaczonej strzałką ) na 15 minut. Jak widzimy cena zamknęła się ponad poziomem otwarcia ( zaznaczone kciukiem ). Czyli wygraliśmy opcję. Tutaj mamy kolejną taką sytuację: opcje binarne strategie zrzut PUT:

 • Cena wybija pod SMA lub MA
 • RSI jest pod poziomem 30
 • Obserwujemy kolejną świecę
 • Jeśli jest spadkowa, to na kolejnej świecy otwieramy opcję PUT na 15 minut

opcje binarne strategie - spadający wykres   Sytuacja analogiczna do poprzedniej. UWAGA!!! Nie gramy opcji, kiedy świeca po wybijającej jest skierowana w przeciwnym kierunku do ruchu ceny. Nie gramy strategią podczas występowania danych makroekonomicznych (kalendarz znajdziecie na stronie www.investing.com). Najlepiej grać na parach o wysokiej płynności np: EUR/USD, AUD/USD, GBP/USD, USD/JPY, NZD/USD, AUD/CAD, EUR/JPY. Nie zalecamy też grania gdy świece są bardzo niskie, to oznacza, że rynek nie jest zdecydowany. Do tego odradzamy granie strategią w piątki wieczorem oraz w ostatnie dni miesiąca. 5X5 SMA RSI wymaga wielu godzin ćwiczeń, lecz pozwala osiągnąć świetne wyniki. Strategia wymaga troszkę wprawy, lecz opanowana do perfekcji daje nam bardzo wysoką skuteczność.

Strategia MACD 60 sec

Strategie na 60 sekund są najbardziej poszukiwanymi na internecie strategiami do gry na opcjach binarnych. Spowodowane jest to tym, że nowi inwestorzy, widząc możliwość zarobienia pieniędzy w 1 minutę, chcą nauczyć się tego i zostać milionerami. Nie jest to jednak takie kolorowe jak się wydaje. Strategie te bowiem wymagają dużej znajomości rynku oraz minimalnego czasu reakcji. Dlatego też, strategie tą kwalifikujemy do poziomu zaawansowanego. Wymaga ona wielu godzin treningu na koncie demo oraz wytrwałości i stalowych nerwów. Strategia wymaga tylko 1 wskaźnika co jest i ułatwieniem, i przeszkodą. Jeden wskaźnik nie zasłania nam ceny, łatwo go uruchomić, oraz łatwiej zrozumieć moment zakupu opcji. Jednak używanie jednego wskaźnika wymaga dużej znajomości rynku, ponieważ MACD będzie pokazywał też wiele fałszywych wejść. Musimy nauczyć się dostrzegać takie momenty i powstrzymać się od stawiania opcji. Najpierw musimy uruchomić program MetaTrader 4. Następnie wchodzimy w zakładkę „Wstaw”, potem „Wskaźniki” a na końcu szukamy wskaźnika o nazwie MACD. Uruchamiamy go i przechodzimy do okienka „ Wpisz Parametry”. Ustawiamy je według tego wzoru:

 • MACD short – 9
 • MACD long – 20
 • Exp Moving average period – 3

Tutaj przykład jak to ma wyglądać: Strategia macd 1 wykres Widzimy tutaj tzw: Histogram. Zasady zagrywania opcji są bardzo proste. CALL: Jeśli Histogram przeniesie się z dolnego poziomu na górny. Gramy opcje Call z wygaśnięciem po 5 minutach. PUT: Jeśli Histogram przeniesie się z górnego poziomu na dolny. Gramy taki sam czas wygaśnięcia (M5). Przykładowe zagrania: Strategia macd 2 wykres Wejścia to czerwone pionowe kreski zaznaczone na histogramie. W tej strategii ważne jest unikanie takich wejść: Strategia macd 3 linie Mimo, że ta opcja była wygrana, to musimy przewidzieć kiedy histogram odbije bardzo a kiedy mniej. Zachęcam do grania tą strategią bardzo długo na koncie demo. Możemy wykorzystać też stronę internetową: http://www.freestockcharts.com/ Gramy tam na tej samej zasadzie, lecz zamiast histogramu mamy dwie linie. Gramy podczas przecięcia się tych linii na takiej samej zasadzie jak powyżej. Strategia przynosi zyski w granicach 80%, lecz aby osiągnąć takie wyniki, trzeba być już naprawdę zaawansowanym graczem. Aby nim zostać, należy nieustannie ćwiczyć i starać się zrozumieć rynek. Nie zalecamy tej strategii graczom początkującym, ponieważ może to doprowadzić do utraty kapitału. Ważne jest również to, aby nie grać podczas wydarzeń makroekonomicznych – znajdziecie je na stronie www.investing.com

Strategia RSI Premium

Strategia RSI Premium powstała bardzo dawno temu. Jest to jedna z pierwszych, które powstały specjalnie pod Opcje Binarne. Pierwotnie miała ona tylko dwa wskaźniki:

 • RSI
 • CCI

Cała strategia opierała się o połączenie tych wskaźników w odpowiednich miejscach. RSI Premium została jednak poddana wielu przekształceniom. Szczególnie ostatnimi czasy prowadzono wiele badań na jej temat i zmieniono jej wersje. Jest to strategia łatwa do nauczenia oraz dająca nawet 100% skuteczności. Jednak jak każdej innej – tej też musimy się nauczyć. Aktualna wersja RSI Premium jest ulepszona o kilka nowych wskaźników. Daje nam to możliwość grania „Perełek” czyli inaczej zwanych: pewniaków. Strategię pobieramy z tego linku LINK. Następnie wrzucamy naszą strategię do programu MetaTrader 4: MetaTrader 4 -> templates ( pliki .tpl) lub MQL4-> Indicators ( pliki .ex4). Meta Trader 4 pobieramy z tego linku LINK. Po zainstalowaniu strategii w MT4 po uruchomieniu pokazuje nam się taki oto wykres: Strategia rsi 1 wykres Na pierwszy rzut oka widzimy dużo wskaźników. Nie bójcie się jednak. Strategia jest wbrew pozorom bardzo prosta. Wykorzystywane wskaźniki:

 • RSI LiDo
 • CCI
 • RD-Combo
 • Bollinger Bands
 • MBFX System
 • b-clock-spread

Strategie wykorzystujemy na interwale M1 lub M5 grając na jedną kolejną świecę po otrzymaniu sygnału. Założenia strategii: Call: RSI LiDo oraz CCI ( trzy kreski znajdujące się w dolnym oknie ) muszą połączyć się dokładnie na poziomie 10. Do tego świeca musi przebić wstęgi Bollingera. Put: Te same wskaźniki muszą dotknąć w tym samym miejscu poziomu 90 ( RSI LiDo oraz CCI) Cena również musi wyraźnie przebić wstęgi BB. Przykładowe wejścia: Strategia rsi 2 wykres Strategia rsi 3 podpowiedź W tych dwóch przypadkach mamy tzw. Perełki. Znajdujemy je wtedy, kiedy trzy dolne kreski ( RSI LiDo oraz CCI ) dotykając danego poziomu – tworzą wyraźny trójkąt, a świeca bardzo wyraźnie przebija BB. Wygląda to tak: Strategia rsi 4 wykres Zaznaczyłem trójkąt utworzony z tych trzech wskaźników. Takie perełki wchodzą zazwyczaj w 100%. I wbrew pozorom na interwale M1 pojawiają się dość często. Poniżej kilka wejść tradycyjnych: Strategia rsi 5 linie Strategia rsi 6 wykres Jak widzimy tutaj nie ma wyraźnego przebicia BB ani trójkąta. Aczkolwiek sygnały okazały się trafne. Zachęcam do testowania tej strategii na koncie demo. Pozwoli to bez ryzyka poćwiczyć momenty wejść. Strategia jest odpowiednia dla zarówno osób początkujących jak i też zaawansowanych. Zapraszam również do zapoznania się z innymi strategiami z naszej strony.