Sygnały opcji binarnych

sygnały high lowInwestycje na takim rodzaju instrumentu finansowego, jakim są Opcje Binarne niesie ze sobą zarówno ogromne możliwości zysków, jak i podwyższone ryzyko utraty kapitału. Inwestorzy sięgają po różne sposoby, jak zmniejszyć ryzyko, które na starcie jest dość wysokie. Istnieje wiele środków, od dywersyfikacji zarządzania kapitałem, po różne strategie zawierania transakcji aż po gotowe sygnały inwestycyjne. Na tym trzecim elemencie się głównie skupimy w tym temacie.

Co to są sygnały opcji binarnych?

sygnaly opcji binarnych ikonaSygnały opcji binarnych najprościej definiując są informacją spekulacyjną dotyczącą spodziewanej zmiany kierunku ceny. Zmiana ta może być wzrostowa (up) lub spadkowa (down). Oczywistym faktem jest to, że w przypadku prawidłowego przewidzenia kierunku ceny możemy zarobić zarówno na spadkach, jak i wzrostach. Tak więc inaczej ujmując sygnały są po prostu kierunkowskazem. Sygnały opcji binarnych są przede wszystkim wartością dodatnią, która ma służyć dla inwestora. Powinny być dostosowane indywidualnie do mobilności danego użytkownika. Jednak należy mieć na uwadze, że rynek jest zmienny i sygnały mogą się pojawić nawet w najmniej oczekiwanym momencie, dlatego użytkownik danych sygnałów powinien być przez większość czasu w gotowości.

Rodzaje sygnałów opcji binarnych:

Sygnały dzielą się na 2 typy ze względu na treść:

 • Rozbudowany format
 • Skrócony format

Rozbudowany format nie tylko zawiera podstawowe dane, ale także uzasadnienie.
Przykład sygnałów opcji binarnych firmy OpteckGBP/USD obecnie zbliża się do wsparcia na 1.6107 spadek poniżej może pozostawić otwarte drzwi do następnego wsparcia znajdującego się na 1.6071. Nieosiągnięcie wsparcia poniżej tego poziomu może spowodować powrót do wartości 1.6139

W przypadku skróconego formatu mamy podane:

 1. – godzina
 2. – dane aktywo
 3. – kurs oraz kierunek

Najczęściej wszystkie informacje otrzymujemy w jednej linijce, np.:

13:28/EURUSD/1.37918/UP oznacza, że należy otwierać pozycje opcji binarnych na parę walutową euro dolar do góry krótko po godzinie 13:28 i kursie 1.37918. Często dodawany na końcu jest jeszcze spodziewany czas, w którym można inwestować lub cena maksymalna po osiągnięciu, której sygnał traci ważność.

Gdzie szukać sygnałów opcji binarnych?

 • Brokerzy
  Niektórzy brokerzy opcji binarnych są oferują sygnały inwestycyjne, np. OptionFair lub Exbino. Z reguły sygnały brokerów charakteryzują się dość złożoną formą pozwalającą samodzielnie podjąć decyzje. Charakteryzują się najczęściej przekazem e-mailowym lub poprzez sms.
 • Prywatne serwisy – social trading
  social trading ikonaW tym punkcie jest podobnie, choć zdarzają się oszustwa. Najlepszym sposobem jest zebranie opinii o danych serwisach oraz przede wszystkim o skuteczności podawanych sygnałów transakcyjnych. O szczegółach możemy dowiedzieć się na stronie danego serwisu, więc można dostosować usługi danego serwisu indywidualnie do swoich potrzeb. W zależności od popularności danego serwisu, możemy natknąć się na złożone sygnały w wspólnych trading roomach, webinarach lub smsach, emailach czy kontaktach telefonicznych. Polecanym przez nas serwisem jest Zulutrade . Więcej informacji na temat „social trading” można znaleźć w specjalnym dziale poświęconym społecznością. Social trading.
 • Prywatni inwestorzy
  Ten rodzaj źródła jest objęty największym ryzykiem, ponieważ wymaga najmniejszego wkładu własnego ze strony osoby składającej ofertę. Zazwyczaj wystarczy fałszywe konto i autokreacja na eksperta inwestycyjnego. W tym przypadku koniecznym warunkiem jest próbka minimum tygodniowa (choć tydzień to może być za mało) darmowych sygnałów aby ocenić jakość oferowanej usługi. Warto również zaciągnąć informacji na forach lub grupach dyskusyjnych, czy ktoś słyszał o danej ofercie. Sygnały od takich osób najczęściej charakteryzują się skróconym formatem i są nadawane przez sms lub e-mail.

Środki przekazu sygnałów binarnych:

Sygnały Binarne mają różną specyfikę, przekazywane są najczęściej poprzez:

 • Sms
 • Kontakt telefoniczny
 • E-mail
 • Skype
 • Wspólne trading roomy, webinary

Nie zależnie od sposobu otrzymanego sygnału trzeba natychmiastowo (w przypadku Opcji Binarnych czasem jest to kwestia nawet kilku sekund!) podjąć odpowiednie działanie. Dlatego trzeba być cały czas czujnym oraz przede wszystkim mobilnym. Jeśli chcesz korzystać z sygnałów opcji binarnych upewnij się, że Internet jest zawsze wokół Ciebie.

Ryzyko, jakie niosą ze sobą sygnały Opcji Binarnych

ryzyko sygnalyW teorii wszystko wydaje się piękne. Wyobraźmy sobie sytuacje, w której zajadamy posiłek, wylegujemy się przy odcinku naszego ulubionego serialu, dostajemy nagle smsa z sygnałem, stawiamy duże pieniądze 1 klikiem myszki i zgarniamy zysk zanim nasz ulubiony bohater nie ruszy w dalszą podróż. Rzeczywistość jednak nie jest taka piękna, ponieważ sygnały nie mają 100% skuteczności, są narażone na ryzyko oraz musimy za nie zapłacić. Jest to często opłata tygodniowa lub subskrypcja miesięczna, a cena wcale nie jest taka niska. Płacimy za coś, na czym możemy stracić swoje własne pieniądze, więc ponosimy podwójne ryzyko. Do tego dochodzi presja, aby z zysków móc opłacić następny miesiąc sygnałów i wyjść na plus. Jeśli dostajemy nagle sygnał i go przeoczymy, mamy dodatkowo obciążenie psychiczne i wyrzuty sumienia. Dlatego zanim zdecydujemy się na jakiekolwiek sygnały transakcyjne, należy przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy jesteśmy wstanie udźwignąć wszystkie minusy związane z tym. Nigdy nie nastawiajmy się na to, że wystarczy zapłacić komuś, a pieniądze same się znajdą na koncie.

2 komentarze to “Sygnały opcji binarnych”

Dodaj komentarz